האם כדאי לקנות גיטרה מוגברת או ללא הגברה?

לרוב כאשר אני נשאל בשאלה זו, אני נוטה לענות שכדאי לקנות גיטרה ללא הגברה. נקח לדוגמא גיטרה אקוסטית בדגם 430. הדגם המוגבר יהיה  430E (האות E מסמלת  שהגיטרה מוגברת). מעבר לכך שהגיטרה מדגם 430 ללא הגברה תעלה פחות, סביר להניח שדגם מתקדם ואיכותי יותר, לדוגמא 530 , יהיה זול יותר. הרבה פעמים חברות הגיטרות משתמשות בגאדג'טים של הגברה כדי למשוך לקוחות, כשבפועל מרבית הנגנים לא משתמשים באפשרות ההגברה בהתחלה. חשוב לציין שכל גיטרה ניתן להגביר, ואף להגביר טוב יותר מאשר מערכות ההגברה הפשוטות שמותקנות  בגיטרות ע"י חברות הגיטרות.

 

האם ניתן להגביר גיטרה קלאסית/אקוסטית?

כמובן. יתרה מזאת, כיום קיימות מערכות הגברה מתקדמות ביותר לגיטרות, כאלו שהגיטרות הקנויות (שמגיעות עם הגברה) אינן מצויידות בהן. טטוח המחירים הוא מאד נוח, החל מכמה מאות שקלים ועד אלפי שקלים. ניתן ליצור עמי קשר באתר להתיעצות והתקנת הגברה בכל סוגי כלי המיתר.

 

האם ניתן להתקין בורג רצועה לגיטרה?

ניתן להתקין פין רצועה לגיטרה קלאסית ואקוסטית, מומלץ שלא לעשות זאת בבית שכן דרוש מקדח עץ איכותי ביותר לקדיחה בגיטרה, שכן אין אנו רוצים להשאיר סימנים מיותרים על הגיטרה. ניתן להתקין זאת במעבדת הגיטרות שלי. פרוצדורה המסתכמת בכמה עשרות שקלים ואתם מסודרים.

 

הגשר שבגיטרה שלי התנתק מהגוף, מה לעשות?

בגיטרות קלאסיות קיימת התופעה הזו, בה הגשרים מתנתקים מהגוף כתוצאה מהדבקה לקויה/ גיל הגיטרה וכו'. כמובן שיש מה לעשות בנדון ורצוי להשאיר את הגיטרה בידיים אחראיות, להדבקה איכותית מחדש של הגשר/החלפה של גשר במידת הצורך.

 

הגשר העליון/תחתון בגיטרה שלי נשבר, האם כדאי לקנות ולהחליף לבד?

גשר עליון/תחתון בגיטרה, או נאט (באנגלית) עשוי לרוב משני חומרים עיקריים: פלסטיק ועצם.  פחות סביר שנאט עצם  ישבר שכן הוא חזק ויציב יותר מאשר הפלסטיק ומקנה יותר דיוק בכיוון הכלי ושמירתו בטונים הנכונים. כאשר נשבר אחד הנאטים מסיבה זו או אחרת, מומלץ מאד לא לקנות באופן עצמאי ולהתקין לבד שכן צריך לשייף את הנאט בגובה ספציפי לגיטרה, ולחרוט חריצים מתאימים למיתרים. התקנה לא נכונה של נאט עשויה להביא לנגינה לא נכונה ואף לפגיעה בגיטרה ע"י מתיחות לא מאוזנת.

  לעמוד הקודם

 

מפת הגעה לבית העסק

 

 

תחזוקת הגיטרה

בעמוד זה תוכלו למצוא מידע שימושי בכל הקשור בתחזוק הגיטרה. החלפת שריגים, הגברה לגיטרה, נוחות בנגינה, גשר לגיטרה, מגבר לגיטרה ועוד.

האם כדאי לבצע החלפת סריגים בגיטרה?

החלפת סריגים בגיטרהסריגים ככל דבר נשחק עם הזמן. מידת השימוש בגיטרה היא גם פקטור מרכזי בשיקול של החלפת סריגים. הפרעה מכאנית בזמן הנגינה, כגון צלילים שנעלמים כתוצאה מBending וזמזום עיקש כתוצאה מסריגים שחוקים, מצריכים שיוף מקומי וספציפי של מספר סריגים ובמקרים קשים יותר, החלפת סריגי. במידה ומתעורר חשד לשחיקת סריגים ניתן להגיע לסטודיו שלי למתן חוות דעת ובדיקה ללא תשלום.

 

צוואר הגיטרה לא נוח לנגינה, מה ניתן לעשות?

לעיתים רבות גיטרות קלאסיות מקבלות עיוות משמעותי בצוואר, ולהבדיל מגיטרות חשמליות ואקוסטיות שלרוב יש בהן שלדת ברזל המאפשרת כיוון אופטימלי של הצוואר, בגיטרות הקלאסיות לרוב לא קיימת האפשרות. ישנם כלים מתקדמים, המבוססים על חימום הצוואר והבאתו לשיפוע האופטימלי. ניתן לצור עמי קשר באשר לטיפול מהסוג הזה, המתבצע במעבדת הגיטרות שלי.

האם כדאי להניח את הגיטרה על מתלה לגיטרה?

מתלה לגיטרהגיטרות יש לאחסן בארגז קשיח או בנרתיק איכותי. איני ממליץ על מתלה לגיטרה כחלופה לנרתיק/ארגז קשיח. מעבר לאקלים הארצישראלים הפוגעים קשות בגיטרות כשהן מחוץ לנרתיק, הגיטרה חשופה ליותר פגעים פיזים ולהורדת הערך שלה.

 

האם ניתן לנגן בגיטרה בס במגבר לגיטרה חשמלית?

נגינה בגיטרה בס במגבר רגיללא מומלץ. גיטרת בס פועלת בטווח תדרים נמוכים, טווח כזה שאינו אופייני למגברי גיטרה חשמלית. ההפך אגב אינו תופס, כלומר ניתן לנגן  בגיטרה חשמלית המחוברת למגבר בס ואפילו נגני-על כגון ג'ימי הנדריקס ואריק קלפטון הרבו לעשות כך.

 

האם ניתן לנגן בגיטרה אקוסטית/קלאסית במגבר לגיטרה חשמלית?

 

נגינה בגיטרה מוגברתככלל כן. אין בעיה עם כך, רק חשוב לקחת בחשבון כי הסאונד אותו תקבלו לא ישקף את כלי הנגינה האקוסטי. מגבר טרנזיסטור או מגבר מנורות שמתאימים לגיטרה חשמלית אינם מתאימים לכלים אקוסטיים וכן מומלץ להצטייד במגבר אקוסטי שיעניק סאונד עשיר ומתאים לגיטרה. למעשה, המגברים מתחלקים לשלוש קבוצות: מגברי גיטרה חשמלית - לרוב מגבר מנורות או מגבר טרנזיסטור, מגבר אקוסטי - מתאים לכלים אקוסטים (גיטרה קלאסית מוגברת, גיטרה אקוסטית מוגברת, עוד, יוקללה, כינור וכו') ומגבר לגיטרה בס שלרוב יהיה מגבר טרנזיסטורי.

 

 

כתובת ושעות פתיחה

 רחוב רבי עקיבא 11 א', חיפה.

 שעות פתיחה: ימים א'-ה' :9:00-21:00

 ימי שישי וערב חג  15:00 -9:00.

הגעה בתאום מראש.

 

 

 

Copyright © 2021 Asaf Atias
All Rights Reserved.